DUK

DUK

1. Kada reikalinga LATGA licencija?
Asociacijos LATGA Licencija yra reikalinga tuomet, kai savo veikloje viešai (ne asmeniniam naudojimui) naudojate autorių kūrinius (kavinėje, bare, prekybos centre, viešame renginyje ir t.t.). Taigi, jei organizuojate kokį nors renginį ar koncertą, kurio metu bus naudojami muzikos kūriniai, ar ketinate atidaryti kavinę, restoraną, barą, viešbutį, sporto klubą, parduotuvę ar kitą viešą įstaigą, kur bus naudojami muzikos kūriniai, jums reikia pasirūpinti, kad tie muzikos kūriniai būtų naudojami teisėtai, t.y. kreiptis į Asociaciją LATGA dėl licencinės sutarties viešam kūrinių atlikimui.

2. Kiek licencija kainuoja? Kas nustato jos kainą?
Asociacijos LATGA išduodamos licencijos kaina priklauso nuo kūrinių naudojimo pobūdžio (gyvas viešas atlikimas ar foninė muzika), naudojimo tikslų (mokamas renginys ar nemokamas renginys), vietos, kurioje jie yra naudojami (kavinė, parduotuvė, sporto klubas) bei keleto kitų faktorių. Su autorinio atlyginimo tarifais galima susipažinti Asociacijos LATGA tinklapyje adresu http://www.latga.lt/teisine-informacija/dokumentai - nuoroda į tarifus
Autorinio atlyginimo tarifus pagal Asociacijos pateiktus pasiūlymus tvirtina Asociacijos LATGA taryba.

3. Kam atitenka sumokėti pinigai už licencijas?
Už licencijas sumokėti pinigai, kurie yra autorinis atlyginimas, surinktas už naudotojams suteiktas teises jų veikloje naudoti kūrinius, yra paskirstomi ir išmokami Asociacijos LATGA atstovaujamiems autoriams. Autorinis atlyginimas paskirstomas ir išmokamas vadovaujantis vadovaujantis Asociacijos LATGA paskirstymo taisyklėmis, su kuriomis galima susipažinti LATGA tinklapyje adresu http://www.latga.lt/teisine-informacija/dokumentai - nuoroda į paskirstymo taisykles

4. Kaip žinoti, ar naudojamos muzikos autoriai – LATGA nariai?
Naudotojas, norėdamas įsitikinti, ar naudojamos muzikos autoriai yra Asociacijos LATGA nariai, gali peržiūrėti atstovaujamų Lietuvos autorių sąrašą internete (čia nuoroda į sąrašą) arba kreiptis į Asociacijos LATGA darbuotojus. Asociacija LATGA atstovauja užsienio autorius pasirašytų dvišalių bendradarbiavimo sutarčių su užsienio kolektyvinio administravimo bendrijomis, pagrindu. Užsienio bendrijų – LATGA partnerių sąrašą rasite čia (nuoroda). O jei norite sužinoti, ar Asociacija LATGA atstovauja Madonna, Elton John, Bryan Adams, Diego Rivera ar Frida Kahlo, kreipkitės į Asociacijos LATGA darbuotojus.

5. Kuo skiriasi LATGA ir AGATA? Ar naudojant muziką versle ir turint licenciją su LATGA, reikia papildomos sutarties ir su AGATA?
Asociacija LATGA ir AGATA savo veikloje atstovauja skirtingų subjektų interesus. Asociacija LATGA atstovauja autorių teises, o AGATA – atlikėjų bei fonogramų gamintojų teises. Muziką naudojant versle yra reikalingos sutartys tiek su autorių teises atstovaujančia asociacija tiek ir su gretutines teises (atlikėjų bei fonogramų gamintojų teises) atstovaujančia asociacija. Paprastai tariant, legaliai naudojamas muzikos kūrinys yra tada, kaip gaunamas leidimas ir iš kūrinio autoriaus, ir iš to kūrinio atlikėjo bei leidėjo. O tokius leidimus išduoda Asociacija LATGA ir Asociacija AGATA.